Неделя на "Алиби"

Днес е неделя, и освен че е края на седмицата, беше и един от най-интересните дни в английската футболна лига.
За мястото на срещата беше избран един пункт на „Евро(дърво)футбол“ в Русе наречен „Алиби“. Освен компанията на футболни фенове и излъчването на спортни събития този сборен пункт е интересен с кухнята си (и по-специално пилешките си крилца, които приготвят дори по-добре от Хепи).Имах удоволствието да се видя със съученитк, който поради не (само) българският си произход, бе успял да се докосне до футболното сърце на Европа и имаше личен опит в стажуване в UEFA.  Та именно в неговата компания имах удоволстието да зяпам следните мачове:

Първи мач: Манчестър Юнайтед – Ливърпул 2:1
Определено това е „дербито на дербитатат“ в Англия. Независимо в какво състояние се намира всеки отбор и на кое място е в класирането, изходът от двубоя определя до голяма степен сезона на всеки отбор. Няма да забравя как Ливърпул в оня знаменит за Бератов мач от 2:0 изравни резултатат, за да дойде триумфът на българина. Тогава Ливърпул бяха в долната част на класирането. Тази година се усетих, че за втори път в живота си подкрепям повече „Луузърпул“ от колкото Юнайтед и то заради не толкова футболни причини. „Скандалът“ между Луиш Суарес и Патрис Евра миналата година, ме накара да не харесвам нефутболните прийоми на „Червените Дяволи“ в битката им за титлата. Определено намирам за пресирано наказанието на Суарес, което отнесе в сагата „Мангал, казал на мангала мангал“ и от тогава изпитвам горчивина като гледам Юнайтед.
Та с две думи за мача – поредният гений с van в името си (van Basten, van Nistelroy, van Persie). Обожавам нападатели, които правят от 1/4 положение гол. Днес RvP се опита (и успя веднъж) да демонстрира световна класа. Определено  това е поредната холандска машина за голове, пред която може да се свали само шапка. Вторият гол за Юнайтед беше въпрос на конюнгтура, като ужасната защита на Луузълпул позволи на един от най-ниските играчи на терена (Евра) да се разпише за 2:0. С глава! След центриане!!! След това Ливърпул показаха, че не случайно са отбор с традиции и спечелени повече точки от Юнайтед като успяха през второто полувреме да се доберат до 1 гол и да поставят (според мен сигурният шампион) Юнайдед под напрежение, но твърде късно. Важно е да се отбележи, че 13-тият играч на Юнайтед – Хауард Уебб, остана учудващо пасивен и по никакъв начин не повлия на изхода на мача.

Втори мач: Арсенал – Манчестър С(Ш)ити 2:0
Това което споменах за №13 в отбора на Юнайтед, не може да се спомене за Майк Дийн. Още в 9-тата минута ингригата в дербито беше убита от директен червен картон за Косчелни и дузпа в полза на Сити, която Джеко опропасти (все пак справедливостта възтържествува в този момент до известна степен). 2-та гола които Сити вкараха, на дали щаха да се случат акот реверът беше „тълкувал“ правилника и не беше се правил на буквалист, толкова рано в мача. До края на мача си пролича, че Арсенал не е отбор, който може да се противопостави с 10 души на претендент за титлата. Тео Уолкът определено не става за ценрален нападател и не струва 100 000 паунда на седмица. Пер Мерцезакер е немски дъроделец, а Жиру е играч за калибъра на Нюкясъл или Уест Бром. Реферът се опита да си купи индулгенция като изгони в 75-тата минута Компани, но няма как за се сравни 66 миути с 10 срещу 11 души срещу 15 минути 10 н 10. Както се казва в това дерби „мен оф дъ мач“ – реферът Майк Дийн.

Трети мач:  Atletico Madrid – Real Zaragoza 2:0
Типичен мач с марка Примера Дивизион ознаменуван с изпълнение в стил „умиращият лебет“ от според мен №2 нападател в европа – Радамел Фалкало. Оправданието е, че това беше вторият гол и на практика подпечата, но не реши изхода от мача.

Докато пиша тези редове очаквам изпълнението на цирк „Меси“ срещу поредните „чичко паричко“ Малага и позабравените Сампдория срещу Милан. Какви впечатления ще оставят в мен тези два мача ще видим утре.

Публикувано на Лично мрънкане и тагнато, , , . Запазване в отметки на връзката.