Съботните мачове

Събота е и „светът отново е футбол“, ако трябва да перефразирам.  През студените (и не чак толкова студени) съботни слетобеди мачовете по Диема и Нова Спорт са едно истинско удовлетворение с марка Премиършип. Вечер някои щастливци като мен, могат да се насладят и на Примера Дивизион по Джазирите, а ако и това не е достатъчно има и Sky Sport Calcio HD 🙂 И докато Реал Мадрид се мъчат с Осасуна в нулево реми (70-та минута) викам да изкоментирам какво се случи днес.
Първи мач: Queen’s Park Rangers – Tottenham 0:0
С две думи бившият наставник на Tottenham успешно изнерви старите си възпитаници в скучно реми и демонстира добри отношения с Андре Виаш-Боаш (м-у временно изгониха Кака за втори жълт картон 76-мин OSA-RMA).  Явно видял, че няма как този сбирщайн наречен QPR да започне да играе като отбор способен да печели, Хари Реднап – Ходини е заложил на деструктивния футбол и с убито темпо се опитва да приспи противника. Е срещу Шпорите това се получи, както и сречу Челски м-у другото. С нищо няма да запомня този мач освен, че хубаво си подремнах по средата му.

Втори мач: Stoke City – Chelsea 0:4
Колкото скучен и противен да ми беше първия мач толкова весел и забавен беше вторият. Когато играят Грънчарите всеки очаква мач с яки ритници, трошене на крата (помните ли Арън Рамзи как беше екзекутиран от Шоукрос) и тъчовете на Рори Делап (в момента не играе заради херния). Днес мача с Челси въобще не беше такъв и това не е само заради отсъствието на Рори :). Днес главният герой се казваше  Уолтърс, който влезе в историята като стана поредният играч вкарал си 2 автогола в един мач. Играта на Челси няма какво да се коментира поради факта, че от всичките голове вкараха само 1 истински. Та този Уолтърс днес успя да отбережи първите 2 гола и то по идентичен начин – от корнери и центрирания с глава неспасяемо в собствената си мрежа. След второто изпълнение дойде и подарък от съдията – една дузпичка която Ламп наниза като топ във вратата. Четвърото попадение беше една тупалка от 25 метра на Азард, която направи безпомощен вратарят на Грънчарите Бегович. За да бъде денят на Уолтърс пълен той успя да пропусне и дузпа, отсъдена (преди имаше още една но бе отменена заради засада) за нарушение на Джон Тери. Явно вдъхновен от Лампард, Уортърс се опита за забие топката под гредата, но нацели нея и топката изхвърча в публиката. Рядко има чак толкова лоши дни за защитници но днес 4-ката на Стоук направи пълен шлем.

Трети мач: Osasuna – Real Madrid 0:0
Мъките на Единстеният продължават. Напълно безидеен Реал срещу 19-тия в класирането. Наказан CR7, Касияс титуляр, смяната Кака изгонен за 2 блиц жълти картона с две думи мъка. Никой от белия балет не ми напави впечатление. Единственото хубаво нещо беше, че го гледах по Джазирата с английси коментар.

Четвърти мач: Inter – Pescara 2:0 (до 55-тата минута)След края на драмите на Реал превкючих на италианския мач по Sky Sport Calcio HD да догледам второто полувреме. Това което вижам ми хресва – динамичен футбол изпълнен с положения – ще видим как ще завърши.

Мачове които не гледах
Fulham – Wigan Athletic 1:1 – Отбора на Бербатов пак нищо не направи;
Aston Villa – Southampton 0:1 – Май и Стилиан Петров ще играе в Чемпиъншип, ако се върне в игра въобще.

Днес това ми направи впечатление от футболната арена. Да видим утре как ще е.

Публикувано на Лично мрънкане и тагнато, , , , . Запазване в отметки на връзката.